Podcasty a články z IT týmu

Jak u nás vypadá práce vývojáře

Lukáš, vedoucí týmu, v krátkém videu představuje tým i práci vývojáře na našem hlavním produktu CYGNUS. 

Nástroj na testování klientů a zaměstnanců v sociálních službách v CYGNUS 2

Nejen loňský rok byl ve znamení velkých turbulencí v iresoftím softwaru CYGNUS 2. Naši programátoři a testeři ale opět dokázali, že nejsou daleko od hesla "nemožné ihned, zázraky na počkání", a rychle zareagovali na urgentní potřeby našich klientů v sociálních službách. O co přesně šlo si můžeš přečíšť v článku na našem blogu. 

Jak jsme rozdělením týmu zvýšili efektivitu vývoje

Tento článek vznikl jako inspirace pro všechny vývojové týmy, které zvažují rozdělení vývojového týmu na menší jednotky a hledají třeba i důvody, proč to nejde. Nabízíme naši zkušenost jako hezký příklad toho, že někdy je možná lepší o věcech dlouho nediskutovat a jednoduše je udělat.   

Žena v IT? 

Jana Smržová pracuje u nás v IRESOFTu už 15 let jako programátorka. Jako jedna z mála zažila ještě naše první kanceláře a na pozici programátorky u nás tehdy byla jediná žena. Během této dlouhé doby přivedla na svět dvě krásné holčičky a i po přestávce, kdy se věnovala naplno rodině, ji srdce táhlo stále k nám. 

Agilní vývoj u nás v IT 

V podcastu Jak jsme zavedli agilní řízení jsme si povídali s našim projektovým a procesním manažerem Pepou Holánem o agilním vývoji OBECNĚ. Tentokrát jsme si přizvali i našeho scrum mastera Otu Tofla a mluvili jsme o tom, jak vypadá spolupráce obou kolegů v praxi. 

Jak jsme zavedli agilní řízení 

Zajímá Tě, co vůbec agilní řízení znamená a jak se zavádí do firmy? Jaké vidíme na agilním vývoji největší pozitivum a co by jsme příště udělali jinak? Poslechni si náš podcast s Pepou Holánem, který je projekťákem právě tohoto procesu a stál u zrodu celé agilní akce.